



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.5 mm |
| Width | 7.6 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Tube |
| Depth | 2.35 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Output Current | 22 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 4 |
| Turn-On Delay Time | 32 ns |
| Operating Supply Current | 18 mA, 70 mA |
| Propagation Delay | 50 ns |
| Data Rate | 10 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Rise Time | 3 ns |
| Nominal Supply Current | 11 mA |
| Isolation Voltage | 2.5 kV |
| Max Input Current | 10 µA |
| Number of Input Lines | 4 |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 3 ns |
| Schedule B | 8543709655 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 4 days ago) |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$4.38403
Ext.Price$4.38403
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.38403 | $4.38403 |
| 10 | $3.73478 | $37.34780 |
| 25 | $3.50588 | $87.64700 |
| 50 | $3.29101 | $164.55050 |
| 100 | $3.08931 | $308.93100 |
| 300 | $2.89997 | $869.99100 |
| 500 | $2.72221 | $1361.10500 |
